Zdravotná starostlivosť »
Otvorené
07:00 - 20:00

Vyvrtnutie členkov a kolien

Objednajte sa
Vyvrtnutie členka

K tomuto úrazu dochádza najčastejšie pri športovaní a vykonávaní bežných denných činností doma alebo v exteriéri. Jedným z hlavných sprievodných problémov tohto zranenia je opuch, ktorý nás môže trápiť niekoľko týždňov ale aj mesiacov. Pacienta s touto diagnózou trápia už spomínaný opuch, bolesť a pocit nestability v členku resp. celej nohe.

Na začiatku terapie skontrolujeme rozsahy a svalovú silu v danom kĺbe. S pacientom trénujeme správne držanie a zaťaženie klenby resp. chodidla. Ďalej využívame nestabilné plošiny ako BOSU, na ešte lepšie spevnenie drobných šliach a svalov spodnej časti nohy. Dôležitá je kvalita vykonaného cviku, preto sa držíme hesla: „radšej menej, ale kvalitne“. Po zmenšení opuchu a zmiernení bolesti prejdeme k náročnejším cvičeniam a učíme pacienta ako správne športovať, chodiť po schodoch a podobne.

Vyvrtnutie kolena

S touto diagnózou sa najčastejšie stretávame u rekreačných športovcoch kedy svaly kolena nezvládnu nápor a dôjde k podvrtnutiu resp. vyvrtnutiu, ktoré je veľmi bolestivé.

Pacient prichádza na fyzioterapiu väčšinou po uplynutí istej doby, kedy je koleno bez opuchu a väčších bolesti. Podobne ako pri členku si aj teraz skontrolujeme panvu, postavenie bedier a zaťaženie oboch končatín. Veľký boj sa odohráva v hlave pacienta, kedy je dôležité odstrániť  strach z určitých pohybov a plného zaťaženia kolena resp. nohy.

Najdôležitejšie sú cvičenia na stehenný sval, ktorý nám stabilizuje kolenu a celú nohu. Učíme pacienta ako trénovať doma a opäť využívame nestabilné plošiny ako BOSU, ktoré nám cvičenie urobí intenzívnejším ale aj zábavnejším.

Objednajte sa

Cvičenie/rekondícia:
Meno a priezvisko:
Telefonický kontakt:
Emailová adresa:
Preferovaný deň a čas:
Poznámka:
Akcie a novinky nemocnice:
Darujme si pomoc: