Zdravotná starostlivosť »
Otvorené
07:00 - 20:00

Kompenzačné cvičenia, strečing

Objednajte sa
Čo sú kompenzačné cvičenia?

Kompenzačné cvičenia sú základným prvkom pri všetkých športoch. Keďže pri mnohých športoch dochádza k jednostrannému zaťaženiu, tak ho potrebujeme vykompenzovať a predchádzať tak svalovej nerovnováhe a neskorším možným zraneniam. Kompenzačné cvičenie majú rozsiahle využitie, takže v rámci fyzioterapie ich nevyužívame iba pri športovcoch ale aj deťoch s chybným držaním tela, skoliózou, ale aj pri rôznych ochoreniach chrbtice často spôsobených sedavým zamestnaním a neaktívnym životným štýlom. Cvičenia sú často spestrené o rôzne kompenzačné pomôcky ako sú BOSU, overball, flexibar, fitlotpy, Thera - Band a mnohé ďalšie.


Strečing

Skrátené svaly predstavujú stav, kde z rôznych príčin dochádza ku kľukovému skráteniu, čo znamená, že sval je v kľude kratší a pri pasívnom natiahnutí nedovolí dosiahnuť plný rozsah v kĺbe.
Na to, aby sme sa skrátených svalov zbavili potrebujeme ich natiahnuť, čiže spraviť strečing. Strečing môže byť statický alebo dynamický.

Pri statickom strečingu necháme sval natiahnutý dlhšie a potom ho uvoľníme. Pri dynamickom strečingu opakovane sval naťahujeme a uvoľňujeme.

Objednajte sa

Cvičenie/rekondícia:
Meno a priezvisko:
Telefonický kontakt:
Emailová adresa:
Preferovaný deň a čas:
Poznámka:
Akcie a novinky nemocnice:
Darujme si pomoc: