Zdravotná starostlivosť »
Otvorené
07:00 - 20:00

Bolesť kolien

Objednajte sa
V období dospievania detí môžeme pozorovať fázu, kedy nám laicky povedané "rastú ako z vody". V tom čase dochádza k rýchlejšiemu rastu kostí, svalov a väzov, ktoré nemusia vždy rásť rovnako rýchlo. Tento fakt môže spôsobovať bolesť v oblasti kolien, lýtok a predkolení. Príčina býva neznáma. Tento nerovnomerný rast vedie k pnutiu a  ten sa prejaví bolestivosťou. Väčšina týchto bolestí býva v noci alebo po namáhavom tréningu či fyzickej záťaži.

Ako mám postupovať?

Vzhľadom na to, že nepoznáme príčinu, neexistuje žiaden špecifický liek na takýto druh bolesti. V prvom rade treba dieťa a rodičov oboznámiť s tým, že sa jedná o častý jav spojený s rastom.

V rámci terapie skúšame dané miesto mierne masírovať, uvoľňovať alebo využiť nejakú formu teploliečby. Fyzioterapeut musí naučiť dieťa základné uvoľňovacie cvičenia spojené s vhodným dýchaním a strečingom. Skrátený je predovšetkým štvorhlavý sval stehna, ktorý sa nachádza v prednej časti. Jeho šľacha následne dráždi kosť v mieste úponu. Preto sa zameriavame na cviky, ktoré nám dokážu daný sval správne uvoľniť, natiahnuť a zrelaxovať. Pomôcť tiež môže vodoliečba, cvičenie v odľahčených polohách a tejpovanie.Nižšie uvedený objednávací formulár slúži LEN na objednávanie  individuálnych rehabilitácií (samoplatca).
V prípade, že sa potrebujete objednať na vyšetrenie, vyplňte tento  formulár: https://www.snop.sk/objednavanie/objednavanie-na-ambulancie/ .

Objednajte sa

Cvičenie/rekondícia:
Meno a priezvisko:
Telefonický kontakt:
Emailová adresa:
Preferovaný deň a čas:
Poznámka:
Akcie a novinky nemocnice:
Darujme si pomoc: