Zdravotná starostlivosť »
Otvorené
07:00 - 20:00

Hypermobilita

Objednajte sa
Môžeme povedať, že hypermobilita je stav, pri ktorom ide o nadmerne pohyblivé kĺby. Pacient často o nej ani nevie, až pokým sa neobjavia bolesti. Hypermobilita môže viesť k zvýšenému riziku úrazov. Najčastejšie ju vidíme v oblasti kolien (syndróm nestabilných kolien), lakťov, zápästí, ramien, prstov a chrbtice. Nachádzame ju hlavne u detí, kde sprevádza nesprávne držanie tela a skoliózy.

Ako riešime hypermobilitu u nás v ŠNOP?

Pri riešení hypermobility kladieme na prvé miesto naučiť pacienta dobre poznať normálny rozsah svojich kĺbov a inštruovať ho k tomu ako tento rozsah neprekračovať. Smerujeme našich pacientov k tomu, aby si toto správne nastavenie tela zafixovali a zaraďovali ho do každodenných činností, ako je napr. správny sed či státie alebo počas svojich športových aktivít. Ďalej sa snažíme o spevnenie a zastabilizovanie tela, posilňovanie svalstva v oblasti postihnutých kĺbov. Snažíme sa upraviť pohybový režim, využívame skôr silový a vytrvalostný tréning, ďalej využitie odporu za pomoci therabandu, trénovanie stability na nestabilných plošinách, bossu. Výbornou voľbou v liečbe hypermobility je metóda DNS a precvičovanie hlbokého stabilizačného systému. Taktiež vhodnou podpornou terapiou môže byť tejping. Pacient s diagnostikovanou hybermobilitou od nás odchádza s informáciou, ktorým pohybom by sa mal vyhýbať a naopak aký pohyb je v takomto prípade správny.


Nižšie uvedený objednávací formulár slúži LEN na objednávanie  individuálnych rehabilitácií (samoplatca).
V prípade, že sa potrebujete objednať na vyšetrenie, vyplňte tento  formulár: https://www.snop.sk/objednavanie/objednavanie-na-ambulancie/ .

Objednajte sa

Cvičenie/rekondícia:
Meno a priezvisko:
Telefonický kontakt:
Emailová adresa:
Preferovaný deň a čas:
Poznámka:
Akcie a novinky nemocnice:
Darujme si pomoc: