Zdravotná starostlivosť »
Otvorené
07:00 - 20:00

Skolióza a chybné držanie tela

Objednajte sa
Chybné držanie tela

Chybné držanie tela je jedna z najčastejších deformít trupu u detí a dospievajúcich detí.
Medzi viditeľné prejavy patria predsunutá hlava a ramená, zväčšená kyfóza v hrudnej oblasti, odstávajúce lopatky a ochabnuté brušné svalstvo. Správnym cvičením a nastavením tela je možné pacienta skorigovať, a tým dosiahnuť želané výsledky.

Skolióza alebo chybné držanie?

Kým pri chybnom držaní tela ide najmä o svalovú dysbalanciu, pri skoliózach ide už aj o štrukturálne poškodenie v troch rovinách, ktoré je charakteristické vybočením chrbtice do určitej strany a je prítomné aj určité zaguľatenie. Príčina skolióz býva často neznáma a postihuje častejšie dievčatá. Pri podozrení na skoliózu je potrebné celkové vyšetrenie pacienta spolu s RTG vyšetrením, kde je krivka viditeľná. Či už má dieťa skoliózu alebo, „LEN“ chybné držanie tela je potrebná edukácia rodiča ale aj dieťaťa o následnom postupe a najmä rehabilitácii, ktorá je v oboch prípadoch veľmi dôležitá.

Vystri sa !

Pri včasnom a správnom započatí rehabilitácie je možné dosiahnuť výborné výsledky. Najmä ak dieťa aj rodič chcú a sú ochotní spolupracovať. Motivácia je prvým predpokladom úspechu. U detí a adolescentov je veľmi dôležité vhodné podanie a výber cvikov. Fyzioterapiu pacientov v mladšom veku ovplyvňuje veľa vecí, ktoré nesmie žiaden fyzioterapeut ignorovať. Cviky musia byť jednoduché, a ich počet čo najmenší. Vhodná je terapia hrou a využitie rôznych pomôcok pre zaujatie pozornosti. Veľkú úlohu zohráva aj rodič, ktorý by mal dohliadať na priebeh cvičení v domácom prostredí.Nižšie uvedený objednávací formulár slúži LEN na objednávanie  individuálnych rehabilitácií (samoplatca).
V prípade, že sa potrebujete objednať na vyšetrenie, vyplňte tento  formulár: https://www.snop.sk/objednavanie/objednavanie-na-ambulancie/  .

Objednajte sa

Cvičenie/rekondícia:
Meno a priezvisko:
Telefonický kontakt:
Emailová adresa:
Preferovaný deň a čas:
Poznámka:
Akcie a novinky nemocnice:
Darujme si pomoc:

Rehabilitácia detí

Rehabilitácia

Odporúčame

Témy